studio

"KRAWIEC PANI MANI"
autor: Anna Miller
realizacja i wykonanie: Anna Miller i Ludwk Lubieński
gościnnie: Ewa Dołżycka
premiera: 04 grudnia 2015 r.

Mamy przyjemność przedstawić i polecić Państwu naszą nową propozycję teatralną dla dzieci i nie tylko. Jest nią barwny - nie tylko kolorami - spektakl pt. "Krawiec Pani Mani". Treść, forma, dynamiczna gra aktorska, pojawiające się maski i lalki to spora atrakcja kolejnego autorskiego przedstawienia teatru Maszoperia, widowiska które zachwyci nie tylko dzieci, ale i całe rodziny !

Galeria

„Krawiec Pani Mani” to rzecz o krawcu i "niewolnikach mody" przedstawiona w formie zabawnej opowieści. Zaczyna się bardzo niewinnie gdy Pani Mania przynosi do krawca płaszcz aby ten jej uszył nowy. Krawiec z zapartym tchem, pracuje całą noc by wyczarować coś pięknego. Wiedział, że Mania to trudna klientka. Po paru dniach klientka przychodzi do pracowni. Ogląda swój nowy płaszcz i z wielką krytyką oraz oburzeniem zwraca się do krawca. Awantura ucicha, gdy pani Mania dowiaduje się, że jej krawiec to nie taki zwykły krawiec, tylko... paryski projektant mody, a na jej płaszczu powiewa jego logo!  

Przedstawienie pokazuje jakimi niewolnikami mody mogą być ludzie, w jak specyficznym świecie żyją, w świecie gdzie panuje przekonanie, że właśnie szata zdobi człowieka. Pocieszeniem jest to, że niektórym udaje się z tego świata  "uciec". 

„Odkryłam, że to nie stroje ani najmodniejsza szata a po prostu serce moje musi piękne być... dla świata !”

Odkrycie Pani Mani stanowi motto tej wesołej i pouczającej opowieści teatralnej. Tytułowa bohaterka – Pani Mania, przechodzi metamorfozę od osoby zapatrzonej w lustro i... własną szafę, do osoby, która patrzy sercem, patrzy na innych ludzi i chce się z nimi prawdziwie przyjaźnić. Pomagają jej w tym sprytne sztuczki mądrego Krawca, postaci odzwierciedlającej takie cechy jak: pracowitość, dobroć, rozsądek, łagodność. Ozdobione piosenkami i muzyką przedstawienie „Krawiec Pani Mani” w formie teatru lalki i aktora, nawiązuje także do tradycyjnej dla teatru Maszoperia gry z widzem. To również doskonała i rozwijająca wyobraźnię młodego widza zabawa, pozwalająca na odkrywanie teatru w otaczającej nas na co dzień materii i przestrzeni. Spektakl trwa ok. 50 minut. W przedstawieniu tym dzieci mogą brać czynny udział.

To barwne, pouczające przedstawienie na granicy eksperymentu... !

Wykonanie strony www: X 2012 r strony internetowe
©2007-2011 - M.Lubieński