studio

W poszukiwaniu teatru
otwarte warsztaty teatralne
opracowanie: Ludwik Lubieński
realizacja: A.Miller i L.Lubieński
informacja ogolna

Warsztat improwizacji grupowej /teatralnej/ jest próbą poszukiwania rzeczywistego spełnienia się kontaktu międzyludzkiego w oparciu o różnorodne ćwiczenia z „katalogu” działań teatralnych. Przyswojenie sobie owych - krótkich i dynamicznych - ćwiczeń może posłużyć wspólnemu tworzeniu sytuacji z pogranicza teatru i życia poprzez prowokowanie strumienia skojarzeń ruchowych wyzwalających interakcje z partnerami w grupie.

Galeria:Zaczynając od schematycznej rozgrzewki / przypominającej nam, że posiadamy wspaniały i ważny środek ekspresji życiowej jakim jest ruch / poprzez szereg prostych ćwiczeń – zadań próbujemy tworzyć działania pozwalające na wyrażenie tego co jest ukryte, co nie może być do końca przez nas dopowiedziane w kontakcie ze sobą, z drugim człowiekiem, z grupą...

Kanwą tego warsztatu jest zadanie grupowe na doraźną kompozycję przestrzeni, proporcji, rytmu i tempa ruchu, gdzie cechy czysto formalne w miarę postępującej ich kompilacji nabierają wartości wyrazowych i teatralnych, a ruch rozumiany jest również w sensie psychologicznym.

Kulminacją tego roboczego spotkania są etiudy plastyczno-ruchowe /realizacja koncepcji w samym działaniu/, mające wpływ na koordynację elementów świadomej kreacji własnej ekspresji, rozwijające wyrazistość i celowość ruchu.

Praktyczne podjęcie powyższych zagadnień jest istotnym – choć jedynie początkowym - elementem na drodze do znalezienia naszego, twojego teatru.

Wykonanie strony www: X 2012 r strony internetowe
©2007-2011 - M.Lubieński